hlavní stránka
Monitoring z tisku

Lucie má neuvěřitelnou energii
Zdroj: Plzeňský deník
Datum: 03.03.2005

Na bezprostřední dojmy z premiéry crazy komedie Láska je láska jsme se zeptali jejího autora Antoníny PROCHÁZKY:
Pod novým projektem divadla Ta Fantastika jste podepsán jako autor libreta a režisér. Která z těchto dvou úloh byla pro vás těžší a v čem?
Větší dobrodružství bylo zkoušení se zpěváky, kteří mají za sebou sice mnoho muzikálů, ale s konverzační komedií, kterou "Láska" tak trochu je, většinou zkušenosti neměli. Je obdivuhodné, jak skvěle se s tímo těžkým žánrem vypořádali.

Jak jste spolu s protagonisty muzikálu zhodnotili premiéru?
Zhodnotili jsme ji u plných stolů a se sklenicí v ruce, a to se zdá vždycky svět krásný.

Divadlo Ta Fantastika po sérii muzikálů s vážnými historickými tématy Johanka z Arku, Excalibur, předložila divákům komedii. Jak ji přijali?
Poznali, že se jedná o komedii a tudíš reagovali správně: smáli se.

Jaká byla spolupráce s autory písní, Gábinou Osvaldovou a Ondřejem Soukupem? Jak reagovali na to, že jste některé písně Lucie Bílé rozepisoval na duety?
Oba jsou velmi pilní a vstřícní spolupracovníci. Gábininy nápady se mi zamlouvaly, Ondra je workoholik, který má rád červené víno, tím je mi sympatický. Nebylo nic, v čem bychom se neshodli. Měl jsem v podstatě volnou ruku, jak s písničkami naložím.

Všechny role jsou alternované, jen hlavní postava "Ona" má jenom jednu představitelku, Lucii Bílou. Kolikrát týdně bude na jevišti?
Láska se střídá s Excaliburem, kde také hraje dokonce dvojroli. "Láska" se bude hrát třikrát týdně. Na podzim myslím dokonce čtyřikrát. Je to pochopitelně pro hlavní představitelku náročné, ale ona má neuvěřitelnou energii. Program divadla se ale přizpůsobí jejím dalším závazkům nebo času, kdy si bude chtít odpočinout. Ostatně je to její divadlo.

V muzikálu děj posunují písně, jak se vám psalo libreto, když písně Lucie Bílé jsou už téměř zlidovělé?
Vybral jsem písničky, které se mi líbily a hodily se mi do děje. Výhodou bylo, že většina z nich má hlavní motto lásku. A protože je to komedie, tak jsem se snažil, aby ty písničky, které lidi notoricky znají, zazněly v jiné, někdy absurdní konstalaci.

Mohl byste přiblížit scénu, kde se zpívá písnička Láska je láska?
Tu právě zpívají střídavě všichni na takovém závěrečném, dosti uvolněném večírku.

V poslední době se stále více vašich aktivit přesouvá do Prahy. Mohl byste říci, co práve teď připravujete?
Budu režírovat v Divadle Radka Brzobohatého hru Charlese Laurence "Hříšná noc s Alicí". Premiéra by měla být někdy na jaře.

Vaše přítelkyně Štěpánka Křesťanová čeká miminko. Jak skloubíte práci žádaného autora, režiséra a herce s rolí tatínka?
Jako každý zaměstnaný chlap skloubím své zaměstnání s rodinnými věcmi. Ono to vypadá, že jsem pořád ve větru, ale já si umím udělat čas na to, co mě baví. A já si myslím, že mě ten nový člen rodiny bude bavit.

zpět
nahoru
Aktuální termíny a vstupenky najdete na stránkách divadla TaFantastika. návrh a realizace laskajelaska.cz