hlavní stránka
Monitoring z tisku

Plzeňan Antonín Procházka baví Pražany muzikálem
Zdroj: Plzeňský deník
Datum: 03.03.2005

V pondělí měl v pražském divadle Ta Fantastika premiéru muzikál Láska je láska. Přípravy začaly zhruba před rokem a zadání znělo - napsat crazy komedii, ve které budou využity největší hity Lucie Bílé.

Divadlo se s tímto úkolem obrátilo na Plzeňana Antonína Procházku, který se zároveň ujal režie.
"Je to příběh divadelní postavy hvězdy, která není spokojená s tím, jak ji autor napsal. Rozhodne se tedy, že mu bude fušovat do řemesla a sama se přepíše. Pomocí divadelního triku se ocitne v dětsví svého bohémského tatínka a začne ho převychovávat, aby on potom správně vychoval JI, až se mu jednou narodí. Všechny úspěchy a hvězdnou kariéru by jednou totiž ráda vyměnila za obyčejnou lásku. Je to můj oblíbený námět, který jsem už jednou uplatnil," vysvětluje úspěšný komediální autor.
Zpíváš mi requiem, Jinak to nebude, Vokurky, Trouba a další písně z autorské dílny Osvaldová - Soukup nezazní v muzikálu přesně tak, jak jsme zvyklí je slyšet z desek a rádií. "Gábina Osvaldová byla ochotna své texty podle scénáře upravit, ale kupodivu to nebylo nutné. Texty jsou psané pro holku a já potřeboval duety a sbory, tak jsem je nepatrně upravil, udělal z monologu dialog, něco dal do mužského rodu, ale jinak jsem s tím nemusel dělat nic," dodává Procházka. Své hity Lucie Bílá nikomu jinému nesvěřila, z tohoto důvodu také její role není vůbec alternovaná, česká slavice bude hrát v každém představení.
Představitelka hlavní role se musela vedle zpěvu také soustředit na herecký výkon. Mluveného slova je v Lásce daleko více než v ostatních produkcích divadla Ta Fantastika. "Asi největší hereckou přípravou byla pro mě role Morgany v muzikálu Excalibur. Je to herecká role, s tím rozdílem, že texty mají v mluveném slově jasnou melodii - buď řev, smích nebo výčitky," řekla nám Lucie Bílá. V dalších rolích vystoupí v alternacích Vilém Čok, Martin Pošta, Kamil Střihavka, Petr Kolář, Václav Bárta - Noid, Vladimír Marek, Viktor Dyk a další pěvecké i herecké hvězdy.

zpět
nahoru
Aktuální termíny a vstupenky najdete na stránkách divadla TaFantastika. návrh a realizace laskajelaska.cz